Bez robežām

Slaids1 (3)

24.novembrī paredzēts noslēgums projektam “Netradicionāli par tradīcijām”. Pl. 9.30 sāksies pasākums, kura laikā atskatīsimies uz paveikto un piedzīvosim ko jaunu.
Bērni demonstrēs priekšnesumus.

Ja pirmajā tikšanās reizē tie bija katram savā dzimtajā valodā, tad tagad krievu bērni sniegs priekšnesumu latviešu valodā un otrādi. Tā pat uzskatāmi demonstrējot to, ka cilvēku starpā nevar pastāvēt nekādu robežu, skatīsimies Smilšu kino. Un bērniem būs iespēja arī aplicēt savas glezniņas.
Kā arī tiks veidota “Vēlmju siena”, uz kuras būs iespēja atstās savu sapni par Aizkraukles novadu, kurā nav robežu vienam strap otru.

Līdz šim projekta ietvaros paveikts sekojošais:
8.oktobrī PII “Zīlīte” notika pirmais pasākums.Pavisam tas pulcēja 60 bērnus no bilingvālajām grupām, kur mācās krievvalodīgie bērni latviešu valodu un latviešu bērni krievu valodu un 16 pieaugušos. Pārsteidzoša bija bērnu uzmanība, katra priekšnesuma laikā. Un biedrības “Vecāki Aizkrauklei” vadītāja Zane Romanova to akcentējot, teica, ka mums pieaugušajiem vajadzētu mācīties no bērniem un spēt ieklausīties vienam otrā, jo bērniem nav valodas barjeru un stereotipu, kuri bieži vien ir mums pieaugušajiem. Pasākuma laikā bērni uzstājās, sniedzot priekšnesumus krievu un latviešu valodā. Kā arī noskatījās animācijas filmas abās valodās.
24.oktobrī PII “Zīlīte” notika projekta otrais pasākums “Mācāmies viens no otra”. Pavisam to apmeklēja 40 bērni no bilingvālajām grupām un 30 pieaugušie. Folkloras kopa “Rodņik” no Jēkabpils ģimenēm demonstrēja krievu tautas dejas un tērpus. Iesaisto bērnus izstastīja un atraktīvi parādīja “Pasaku par rāceni”. Turklāt šī pasaka tika izspēlēta divās valodās – krievu un latviešu. Bērni tika iepazīstināti ar tradicionālajiem mūzikas instrumentiem un rotaļlietām – matrjošku un lāci nacionālajā kostīmā. Ikviens tika iesaistīt tradicionālās dejas apgūšanā.
10.novembrī PII “Zīlīte” notika trešais pasākums. To apmeklēja 60 bērni no bilingvālajām grupām un 20 pieaugušie. Folkloras kopa “Karikste” ģimenēm demonstrēja latviešu tautas dejas un tērpus. Visi tika iesaistīti latviešu un Mārtiņdienai veltītās rotaļās. Bērni tika iepazīstināti ar tradicionālajiem mūzikas instrumentiem un rotaļlietām.

Advertisements
%d bloggers like this: