Tautība= vērtība

14633330_1665417097121039_8538136923889233177_o

Biedrība “Vecāki Aizkrauklei” oktobrī uzsāk realizēt starpkultūru projektu “Tautība = vērtība”, kurā aicinātas piedalīties Aizkraukles novada cittautiešu un jauktās ģimenes. Projektā paredzētas gan ģimeņu kopā sanākšanas, gan arī atsevišķas nodarbības bērniem ar iespēju, radoši darbojoties, apgūt latviešu un krievu valodas. Līdztekus Aizkraukles izglītības iestādēs norisināsies arī zīmējumu konkurss, kurā bērni radīs pastkartes saviem draugiem un radiniekiem ārpus Aizkraukles.

Kopumā plānotas septiņas tikšanās reizes. Divās no tām aicināti piedalīties vecāki kopā ar bērniem, bet pārējās piecas atvēlētas atsevišķi bērniem. Katrā no aktivitātēm plānota kāda aizraujoša nodarbošanās, piemēram, eksperimenti, oriģinālu māju izgatavošana no dabas materiāliem un citas tikpat interesantas tēmas.

Projekta mērķis ir dot iespēju Aizkraukles cittautiešu un jauktajām ģimenēm satikties un apmainīties ar pieredzi. Mēs zinām, ka šādu ģimeņu Aizkrauklē nav maz, jo aptuveni trešdaļa mūsu novada iedzīvotāju ir cittautieši. To vidū arī labi pazīstamā, muzikālā Baumaņu ģimene, kuru par savu nu jau daudzus gadus sauc horvāts Ivica. Lai pastāstītu par savu pieredzi plašākai sabiedrībai, Baumaņu ģimene ir piekritusi būt par šī projekta “Tautība = vērtība” vēstnešiem.

Projekta laikā bērniem būs iespēja arī nostiprināt savas valodu zināšanas, kā arī savstarpēji pārrunāt nacionālās identitātes jautājumus.

Pirmā tikšanās plānota jau oktobra vidū. Savukārt projekta noslēgumā, decembra sākumā, notiks bērnu radīto pastkaršu izstādes atklāšana, kurā tiks apbalvoti labākie pastkaršu autori un gaidāmi arī citi pārsteigumi.

Visas nodarbības ir bez maksas. Bet tā kā vietu skaits ir ierobežots, lūgums pieteikties projektam, rakstot uz vecaki_aizkrauklei@inbox.lv vai zvanot 28489802.

Projektu finansē Kultūras ministrija un Zemgales NVO Centrs sadarbībā ar Jēkabpils NVO resursu centru.

Advertisements
%d bloggers like this: